April 2018

Sunday, April 1, 2018
   EASTER SUNDAY
Monday, April 2, 2018
   Boys Baseball Frosh @ St. Patrick (DH) @ 10:00 AM
   Boys Baseball Soph @ St. Patrick @ 10:00 AM
   Boys Baseball Varsity vs St. Patrick @ 4:30 PM
   Boys Water Polo JV @ St. Patrick @ 5:00 PM
   Boys Water Polo Varsity @ St. Patrick @ 6:00 PM
   Boys Baseball Frosh @ St. Patrick (DH) @ 12:00 PM
Tuesday, April 3, 2018
   Girls Water Polo Varsity @ L-Way Central @ 5:00 PM
   Girls Water Polo JV @ L-Way Central @ 6:00 PM
Wednesday, April 4, 2018
   Boys Track Varsity @ Lane @ 4:15 PM
   Girls Track Varsity @ Lane @ 4:15 PM
   Girls Soccer Varsity @ New Trier @ 4:30 PM
   Boys Lacrosse JV @ Tampa Jesuit @ 5:00 PM
   Boys Lacrosse Varsity @ Tampa Jesuit @ 7:00 PM
   Girls Softball Varsity @ DuPont Manual (Disney Invite) @ 12:00 PM
Thursday, April 5, 2018
   Girls Softball Varsity @ JCHS (Disney Invite) @ 8:00 AM
   Boys Lacrosse JV @ St. Edward Tampa @ 5:00 PM
   Boys Lacrosse Varsity @ St. Edward Tampa @ 7:00 PM
Friday, April 6, 2018
   Girls Softball Varsity @ Independence, OH (Disney Invite) @ 2:00 PM
   Girls Soccer Varsity @ Champaign Central @ 5:00 PM
   Boys Water Polo Varsity @ Lyons (Lyons Tournament) @ 5:00 PM
   Girls Water Polo JV @ Stevenson A (Evanston Tournament) @ 5:00 PM
   Girls Water Polo Varsity @ Fenwick (Fenwick Tournament) @ 5:40 PM
   Girls Water Polo JV @ Evanston (Evanston Tournament) @ 7:00 PM
Saturday, April 7, 2018
   Coed Sailing Varsity @ Central Mallory Qualifier @ 8:00 AM
   Boys Water Polo Varsity @ York (Lyons Tournament) @ 9:00 AM
   Girls Water Polo Varsity @ Naperville Central (Fenwick Tournament) @ 10:00 AM
   Girls Soccer JV vs Glenbrook South @ 10:00 AM
   Girls Water Polo JV @ Payton/Young (Evanston Tournament) @ 10:00 AM
   Boys Water Polo Varsity @ Young (Lyons Tournament) @ 11:00 AM
   Girls Lacrosse JV @ Marist @ 11:30 AM
   Girls Lacrosse Varsity @ Marist @ 1:00 PM
   Girls Water Polo Varsity @ Loyola (Fenwick Tournament) @ 2:00 PM
   Boys Lacrosse JV @ IMG Academy Tampa @ 5:00 PM
   Adegoke Fundraiser (Tully Hall) @ 6:00 PM
   Boys Lacrosse Varsity @ IMG Academy Tampa @ 7:00 PM
   Girls Water Polo Varsity @ New Trier (Fenwick Tournament) @ 12:00 PM
   Girls Water Polo JV @ Niles West (Evanston Tournament) @ 12:00 PM
Sunday, April 8, 2018
   Horizon For Youth Basketball Tournament (Gentile Gym/Walsh Activity Center) @ 12:00 PM
Monday, April 9, 2018
   CLASSES RESUME
   A Day
   Finance Committee Meeting (Snite Room) @ 7:30 AM
   Guidance/Deans Meeting (Snite Room) @ 8:55 AM
   Language Department Lunch (Gamble Room) @ 12:00 PM
   Freshman Musical Rehearsal (McLaughlin Theater) @ 3:00 PM
   Girls Water Polo JV vs Resurrection @ 5:00 PM
   Girls Water Polo Varsity vs Resurrection @ 6:00 PM
   Girls Soccer Varsity @ McAuley @ 7:00 PM
Tuesday, April 10, 2018
   Freshman Service Deadline - 10 Hours Due
   C Day
   ACT Academic Approach (Room 240) @ 3:00 PM
   Round Table Discussion (Snite Room) @ 3:00 PM
   Freshman Musical Rehearsal (McLaughlin Theater) @ 3:00 PM
   Boys Baseball Soph vs Montini @ 4:30 PM
   Boys Baseball Varsity @ Montini @ 4:30 PM
   Girls Softball Varsity @ DePaul Prep @ 4:30 PM
   Girls Soccer JV @ St. Viator @ 4:30 PM
   Girls Softball JV @ Guerin Prep @ 4:45 PM
   Boys Lacrosse Frosh @ Evanston @ 5:00 PM
   Boys Lacrosse JV vs Brother Rice @ 5:00 PM
   Boys Volleyball JV @ Mt. Carmel @ 5:00 PM
   Boys Volleyball Varsity @ Mt. Carmel @ 6:00 PM
   Boys Lacrosse Varsity vs Brother Rice @ 7:00 PM
Wednesday, April 11, 2018
   K Day
   Business Society Meeting (Brunswick Room) @ 7:00 AM
   Executive Committee Board Meeting (Snite Room) @ 7:30 AM
   SCC Meeting (Snite Room) @ 2:10 PM
   Freshman Musical Rehearsal (McLaughlin Theater) @ 3:00 PM
   Boys Track Varsity vs Ignatius Invite @ 4:00 PM
   Boys Track Frosh/Soph vs Ignatius Invite @ 4:00 PM
   Boys Tennis JV @ Young @ 4:30 PM
   Boys Tennis Varsity @ Young @ 4:30 PM
   Boys Volleyball Varsity @ Latin @ 4:30 PM
   Girls Softball Varsity @ St. Francis Wheaton @ 4:30 PM
   Girls Track Varsity @ Ignatius Invite @ 4:30 PM
   Girls Track JV @ Ignatius Invite @ 4:30 PM
   Girls Soccer Varsity @ Niles North @ 5:00 PM
   Boys Water Polo JV vs Mt. Carmel @ 5:00 PM
   Girls Water Polo JV @ York @ 5:00 PM
   Boys Lacrosse Frosh @ St. Rita @ 5:30 PM
   Girls Water Polo Varsity @ York @ 6:00 PM
   ACE Advocates Spring Meeting (Room 130) @ 6:00 PM
   Boys Water Polo Varsity vs Mt. Carmel @ 6:00 PM
   Women's Society General Meeting (McLaughlin Room) @ 6:30 PM
   Boys Water Polo Senior Night (North Tully) @ 7:00 PM
Thursday, April 12, 2018
   W Day
   Sophomore Service Deadline - 20 Hours Due
   Junior Retreat Check In (McLaughlin Room) @ 7:15 AM
   Junior Retreat #6 Departs @ 8:00 AM
   Admissions Coffee (Brunswick Room/Gallery) @ 9:30 AM
   Activity Period @ 10:00 AM
   2nd Year Formation Program (Snite Room) @ 10:50 AM
   Freshman Musical Rehearsal (McLaughlin Theater) @ 3:00 PM
   Girls Softball JV @ St. Francis Wheaton @ 4:30 PM
   Boys Tennis Varsity vs Morgan Park Academy @ 4:30 PM
   Girls Track Varsity @ Niles West Invite @ 4:30 PM
   Boys Baseball Frosh @ Montini @ 4:30 PM
   Boys Baseball Soph @ Montini @ 4:30 PM
   Boys Baseball Varsity vs Montini @ 4:30 PM
   Girls Soccer Varsity vs OPRF @ 5:00 PM
   Boys Volleyball JV @ Fenwick @ 5:00 PM
   Girls Softball Varsity vs St. Francis Wheaton @ 5:30 PM
   Boys Volleyball Varsity @ Fenwick @ 6:00 PM
   Girls Soccer JV @ St. Francis @ 6:00 PM
   Girls Softball JV @ St. Francis Wheaton @ 6:00 PM
   Crew Board Meeting (Snite Room) @ 6:30 PM
Friday, April 13, 2018
   O Day
   Junior Retreat #6 Returns @ 8:00 AM
   Freshman Musical Rehearsal (McLaughlin Theater) @ 3:00 PM
   Boys Track Varsity @ Homewood-Flossmoor Invite @ 4:30 PM
   Boys Lacrosse JV @ St. Rita @ 4:30 PM
   Girls Lacrosse Varsity vs Lake Forest @ 5:00 PM
   Boys Lacrosse Varsity @ St. Rita @ 6:00 PM
   Improv Show (McLaughlin Room) @ 6:30 PM
Saturday, April 14, 2018
   ACT Admin (All Classrooms) @ 8:00 AM
   Girls Water Polo JV @ UIC/Wolfpack Tourney @ 9:00 AM
   Boys Water Polo JV vs Currie (Maroon & Gold Invite) @ 9:00 AM
   Boys Water Polo JV vs Niles West (Maroon & Gold Invite) @ 11:00 AM
   Girls Lacrosse JV vs Loyola @ 1:30 PM
   Boys Baseball Varsity @ Leo @ 4:30 PM
   Junior Class Dance (Tully Hall/Walsh Activity Center) @ 7:30 PM
   Girls Lacrosse Frosh vs Loyola @ 12:00 PM
Sunday, April 15, 2018
   Co-Ed Sailing Varsity @ LFRec Team Race @ 8:00 AM
   North Side Splash Basketball (Walsh Activity Center) @ 10:00 AM
   Junior Family Mass - Ring Blessing Ceremony (Holy Family Church/Tully Hall) @ 1:00 PM
Monday, April 16, 2018
   L Day
   Development Committee Board Meeting (Snite Room) @ 7:30 AM
   Guidance/Deans Meeting (Snite Room) @ 8:55 AM
   Freshman Musical Rehearsal (McLaughlin Theater) @ 3:00 PM
   Harlequins IVD Rehearsal (McLaughlin Room) @ 3:00 PM
   Boys Lacrosse Frosh vs Naperville North @ 5:00 PM
   Boys Lacrosse JV vs Naperville North @ 6:30 PM
Tuesday, April 17, 2018
   F Day
   Building & Grounds Committee Meeting (Snite Room) @ 7:30 AM
   Ignatian Formation (Snite Room) @ 10:50 AM
   Junior Class Ring Service Day (Tully Hall) @ 10:50 AM
   Meeting (Damen) @ 12:45 PM
   Harlequins IVD Rehearsal (McLaughlin Room) @ 3:00 PM
   Freshman Musical Rehearsal (McLaughlin Theater) @ 3:00 PM
   Girls Soccer JV @ U-High @ 4:30 PM
   Boys Lacrosse Varsity @ Loyola @ 5:00 PM
   Boys Lacrosse JV @ Loyola @ 5:00 PM
   Girls Soccer Varsity vs St. Francis Wheaton @ 5:00 PM
   Boys Volleyball JV vs St. Laurence @ 5:00 PM
   Boys Volleyball Varsity vs St. Laurence @ 6:00 PM
   Girls Lacrosse Frosh @ Payton @ 6:30 PM
   Parent Organization Meeting (McLaughlin Room) @ 6:30 PM
Wednesday, April 18, 2018
   P Day
   Business Society General Meeting (Brunswick Room) @ 7:00 AM
   College Counseling Coffee Talk (College Counseling) @ 7:45 AM
   Quizzizz PD Session (Room 130) @ 8:55 AM
   Activity Period @ 10:00 AM
   2nd Year Formation Program (Snite Room) @ 10:50 AM
   SCC Meeting (Snite Room) @ 2:10 PM
   Freshman Musical Rehearsal (McLaughlin Theater) @ 3:00 PM
   Harlequins IVD Rehearsal (McLaughlin Room) @ 3:00 PM
   Coaches Formation (Brunswick Room) @ 3:30 PM
   Boys Tennis JV vs U-High @ 4:30 PM
   Boys Tennis Varsity vs U-High @ 4:30 PM
   Girls Track Varsity vs Wolfpack Invite @ 4:30 PM
   Boys Volleyball JV vs OPRF @ 5:00 PM
   Boys Volleyball Varsity vs OPRF @ 6:00 PM
Thursday, April 19, 2018
   A Day
   Sophomore Retreat #6 Departs
   Sophomore Retreat Check In & Luggage Storage (Gamble Room) @ 7:15 AM
   JCIC Meeting (Snite Room) @ 7:30 AM
   Team Meeting (Room 130) @ 8:55 AM
   PD Session: Matt Miller Presents (Room 130) @ 10:00 AM
   SLC2 (Snite Room) @ 1:30 PM
   Freshman Musical Rehearsal (McLaughlin Theater) @ 3:00 PM
   Girls Soccer Var vs Chicago Cup (Young vs Back of the Yards) @ 4:30 PM
   Boys Tennis JV @ Loyola @ 4:30 PM
   Boys Tennis Varsity vs Loyola @ 4:30 PM
   Boys Volleyball JV vs St. Rita @ 5:00 PM
   Claver Society Speaker & Reception (Brunswick Room / Grand Gallery) @ 5:00 PM
   Boys Volleyball Varsity vs St. Rita @ 6:00 PM
   Girls Soccer Varsity vs U-High (Chicago Cup) @ 6:30 PM
Friday, April 20, 2018
   C Day
   PEP RALLY SCHEDULE
   Spring Pep Rally (Football Field) @ 2:10 PM
   Girls Night In (Brunswick Room / Chapel) @ 2:30 PM
   Freshman Musical Rehearsal (McLaughlin Theater) @ 3:00 PM
   Sophomore Retreat #6 Returns @ 3:00 PM
   Boys Tennis JV vs Latin @ 4:30 PM
   Boys Tennis Varsity vs Latin @ 4:30 PM
   Boys Baseball Frosh @ Brother Rice @ 4:30 PM
   Boys Baseball Soph vs Brother Rice @ 4:30 PM
   Boys Track Varsity @ Glenbard South Invite @ 4:45 PM
   Boys Track Frosh/Soph @ Glenbard South Invite @ 4:45 PM
   Girls Soccer Varsity @ Fenwick @ 4:45 PM
   Boys Lacrosse JV vs Fenwick @ 5:00 PM
   Boys Water Polo Varsity vs Sandburg (Maroon Gold Tournament) @ 5:00 PM
   Girls Water Polo Varsity vs Loyola (Maroon Gold Tournament) @ 5:00 PM
   Boys Rugby Varsity @ Marist @ 5:00 PM
   Boys Volleyball Varsity @ Chesterton, IN (Smack Attack) @ 6:00 PM
   Improv Show (McLaughlin Room) @ 6:30 PM
   Boys Lacrosse Varsity vs Fenwick @ 7:00 PM
   Boys Volleyball Varsity @ Marist (Smack Attack) @ 7:00 PM
Saturday, April 21, 2018
   Co-Ed Sailing Varsity @ Central Baker Qualifier @ 8:00 AM
   Boys Volleyball Varsity @ St. Xavier, KY (Smack Attack) @ 9:00 AM
   Boys Water Polo Varsity vs Jones (Maroon Gold Tournament) @ 9:00 AM
   Girls Water Polo Varsity vs Homewood Flossmor (Maroon Gold Tournament) @ 9:00 AM
   Girls Rowing Varsity @ Illinois Junior Rowing Invitational @ 9:00 AM
   Girls Lacrosse Varsity @ Wheaton United (Conant Tournament) @ 9:15 AM
   Boys Baseball Frosh @ Riverside-Brookfield (DH) @ 10:00 AM
   Boys Baseball Soph @ Oswego East (DH) @ 10:00 AM
   Girls Softball JV @ Hinsdale South @ 11:00 AM
   Girls Soccer JV @ Glenbard South @ 11:00 AM
   Girls Soccer Varsity vs Back of the Yards (Chicago Cup) @ 11:00 AM
   Boys Volleyball Varsity @ Reavis (Smack Attack) @ 11:00 AM
   Girls Water Polo Varsity vs Lyons (Maroon Gold Tournament) @ 11:00 AM
   Girls Lacrosse Varsity @ Hoffman Estates (Conant Tournament) @ 11:15 AM
   Boys Volleyball Varsity @ Wheaton St. Francis @ 1:00 PM
   Girls Lacrosse Varsity @ Conant (Conant Tournament) @ 1:15 PM
   Boys Lacrosse Frosh vs Glenbrook North @ 1:30 PM
   Girls Softball Varsity @ Regina (DH) @ 2:00 PM
   Spring Reunions for the Classes of 1993, 1998, 2003 and 2008 (Holy Family Church/Foglia Library/Grand Gallery/Brunswick Room/Tully Hall/McLaughlin Room) @ 4:00 PM
   Girls Track Varsity @ Lake Park Invite @ 12:00 PM
   Boys Baseball Varsity vs St. Joseph @ 12:00 PM
   Girls Softball Varsity vs Regina (DH) @ 12:00 PM
   Boys Baseball Soph @ Oswego East (DH) @ 12:00 PM
   Boys Baseball Frosh @ Riverside-Brookfield (DH) @ 12:00 PM
   Boys Water Polo Varsity vs Whitney Young (Maroon & Gold Tournament) @ 12:00 PM
Sunday, April 22, 2018
   ADAM Retreat (Chapel/Balcony/Field/Gentile/Brunswick) @ 9:00 AM
   Spring Band Concert (McLaughlin Theater) @ 3:00 PM
Monday, April 23, 2018
   K Day
   Guidance/Deans Meeting (Snite Room) @ 8:55 AM
   Freshman Musical Rehearsal (McLaughlin Theater) @ 3:00 PM
   Harlequins IVD Rehearsal (McLaughlin Room) @ 3:00 PM
   Boys Tennis Varsity @ Payton @ 4:30 PM
   Boys Tennis JV @ Payton @ 4:30 PM
   Boys Baseball Frosh vs Montini @ 4:30 PM
   Boys Baseball Varsity @ St. Joseph @ 4:30 PM
   Girls Softball JV @ Ridgewood @ 4:30 PM
   Girls Soccer JV @ Trinity @ 4:30 PM
   Girls Softball Varsity @ St. Laurence @ 4:45 PM
   Boys Water Polo JV @ Stevenson @ 5:00 PM
   Boys Lacrosse Frosh vs OPRF @ 5:00 PM
   Boys Water Polo Varsity @ Stevenson @ 6:00 PM
Tuesday, April 24, 2018
   W Day
   Archdiocesan Council Meeting (Brunswick Room) @ 8:00 AM
   Harlequins IVD Rehearsal (McLaughlin Room) @ 3:00 PM
   SICP's Got Talent (McLaughlin Theater) @ 4:00 PM
   Girls Softball JV @ IC Catholic Prep @ 4:30 PM
   Boys Baseball Frosh @ Fenwick @ 4:30 PM
   Boys Baseball Soph @ Fenwick @ 4:30 PM
   Boys Baseball Varsity vs Fenwick @ 4:30 PM
   Girls Soccer JV @ Providence @ 4:30 PM
   Boys Lacrosse JV @ St. Rita @ 5:00 PM
   Girls Soccer Varsity vs Providence @ 5:00 PM
   Boys Volleyball JV @ De La Salle @ 5:00 PM
   Boys Volleyball Varsity @ De La Salle @ 6:00 PM
   Dance Team Banquet (North Tully Hall) @ 6:30 PM
   Boys Lacrosse Varsity vs St. Rita @ 7:00 PM
Wednesday, April 25, 2018
   Ignatian Values Day #3 @ 8:00 AM
   Meeting (Room 130) @ 8:00 AM
   SITA Meeting (241/243) @ 12:30 PM
   SCC Meeting (130) @ 2:10 PM
   Freshman Musical Rehearsal (McLaughlin Theater) @ 3:00 PM
   Boys Track Varsity vs Ignatius Invite @ 4:15 PM
   Girls Track Varsity vs Ignatius Invite @ 4:30 PM
   Girls Lacrosse Varsity @ Resurrection @ 4:30 PM
   Boys Tennis JV vs Fenwick @ 4:30 PM
   Boys Tennis Varsity @ Fenwick @ 4:30 PM
   Boys Baseball Varsity vs Leo @ 4:30 PM
   Boys Baseball Frosh @ St. Francis Wheaton @ 4:30 PM
   Girls Softball Varsity vs St. Laurence @ 5:00 PM
   Boys Lacrosse Frosh @ Loyola @ 5:00 PM
   Girls Water Polo JV @ Stevenson @ 5:00 PM
   Girls Lacrosse JV @ Resurrection @ 6:00 PM
   Girls Water Polo Varsity @ Stevenson @ 6:00 PM
   NHS Induction Ceremony (Gentile/Tully Hall/McLaughlin Room) @ 7:00 PM
   Boys Baseball Soph @ Jones @ 7:00 PM
Thursday, April 26, 2018
   O Day
   Junior Retreat Check In (McLaughlin Room) @ 7:15 AM
   Junior Retreat #7 Departs @ 8:00 AM
   COT Meeting (Room 130) @ 2:10 PM
   Freshman Musical Rehearsal (McLaughlin Theater) @ 3:00 PM
   Boys Baseball Soph vs Fenwick @ 4:30 PM
   Boys Baseball Varsity @ Fenwick @ 4:30 PM
   Girls Lacrosse Frosh @ Resurrection @ 4:30 PM
   Girls Softball JV @ De La Salle (DH) @ 4:30 PM
   Boys Tennis JV @ St. Francis @ 4:30 PM
   Boys Tennis Varsity vs St. Francis @ 4:30 PM
   Girls Softball JV @ De La Salle (DH) @ 4:30 PM
   Girls Soccer Varsity vs Young (Chicago Cup) @ 5:00 PM
   Boys Volleyball JV vs Mt. Carmel @ 5:00 PM
   Boys Lacrosse JV @ Loyola @ 5:00 PM
   Maxwell Street Foundation Event (Brunswick Room/Main Foyer) @ 5:30 PM
   Girls Softball Varsity vs De La Salle @ 5:30 PM
   Boys Volleyball Varsity vs Mt. Carmel @ 6:00 PM
   Boys Water Polo JV @ St. Rita (MCAC Championships) @ 6:00 PM
   Class of 2022 Parent Meeting (McLaughlin Theater/McLaughlin Room/G50s Classrooms) @ 6:30 PM
   Girls Soccer JV vs McAuley @ 7:00 PM
Friday, April 27, 2018
   L Day
   LAST DAY FOR COLLEGE VISITS & FIELD TRIPS
   Prom Meeting (Snite Room) @ 7:30 AM
   Junior Retreat #7 Returns @ 8:00 AM
   Round Table Discussion (Snite Room) @ 11:00 AM
   Freshman Musical Rehearsal (McLaughlin Theater) @ 3:00 PM
   Boys Baseball Soph @ Riverside-Brookfield @ 4:30 PM
   Boys Baseball Frosh vs Fenwick @ 4:30 PM
   Girls Track Varsity @ Wheaton-Warrenville Invite @ 4:30 PM
   Girls Lacrosse Varsity vs Montini @ 5:00 PM
   24 Hour Plays (McLaughlin Theater) @ 6:00 PM
   Boys Lacrosse Varsity vs Loyola @ 7:00 PM
Saturday, April 28, 2018
   24 Hour Plays (McLaughlin Theater) @ 12:00 AM
   Grammar School Track Meet (Track & Field) @ 8:00 AM
   Co-Ed Sailing Varsity @ MISSA Mallory Qualifier @ 8:00 AM
   Boys Track Varsity @ Palatine Distance Classic @ 8:30 AM
   Boys Water Polo JV @ Fenwick (MCAC Championships) @ 9:00 AM
   Girls Rowing Varsity @ Huron River Sprints @ 9:00 AM
   Girls Lacrosse Frosh @ St. Andrew (Lakeshore Tournament) @ 9:00 AM
   Boys Volleyball JV @ Joliet Central (Illiana Christian Invite) @ 9:00 AM
   Boys Volleyball JV @ TF United (Illiana Christian Invite) @ 9:45 AM
   Boys Baseball Varsity vs Bishop Mac @ 10:00 AM
   Girls Softball Varsity @ Niles North @ 11:00 AM
   Girls Softball JV @ Niles North @ 11:00 AM
   Girls Water Polo JV @ McAuley (MCAC Championship) @ 11:00 AM
   Girls Lacrosse Frosh @ Montini (Lakeshore Tournament) @ 11:00 AM
   Boys Baseball Soph @ Bishop Mac @ 11:00 AM
   Boys Lacrosse Frosh @ Providence @ 11:00 AM
   Boys Volleyball JV @ Illiana Christian (Illiana Christian Invite) @ 11:15 AM
   Girls Lacrosse Frosh @ Lyons (Lakeshore Tournament) @ 1:00 PM
   Boys Volleyball JV @ Shepard (Illiana Christian Invite) @ 1:00 PM
   Boys Baseball Frosh vs Lockport (DH) @ 1:30 PM
   Boys Baseball Frosh vs Lockport (DH) @ 3:00 PM
   Girls Soccer Varsity @ Latin (Chicago Cup) @ 8:00 PM
   Girls Water Polo JV @ Loyola (MCAC Championship) @ 12:00 PM
   Boys Water Polo JV @ Loyola (MCAC Championships) @ 12:00 PM
Monday, April 30, 2018
   F Day
   Guidance/Deans Meeting (Snite Room) @ 8:55 AM
   St. John's Jesuit Academy (Cuneo Chapel) @ 9:30 AM
   Meeting (Gamble Room) @ 11:30 AM
   Development Luncheon (Damen Room) @ 12:00 PM
   Freshman Musical Rehearsal (McLaughlin Theater) @ 3:00 PM
   Boys Baseball Soph vs Bishop Mac @ 4:30 PM
   Boys Baseball Varsity @ Bishop Mac @ 4:30 PM
   Boys Tennis JV vs Marmion @ 4:30 PM
   Boys Tennis Varsity vs Marmion @ 4:30 PM
   Girls Lacrosse Frosh @ Glenbrook South @ 4:45 PM
   Girls Lacrosse JV vs Glenbrook South @ 5:00 PM
   Girls Water Polo Varsity @ Lyons Township @ 5:30 PM
   Girls Softball Varsity vs Muchin College Prep @ 5:30 PM
   Girls Lacrosse Varsity vs Glenbrook South @ 6:30 PM

April 2018